Fülfájás, füldugulás repülőn utazva
Beszámolók - Fórum
Honlap-menü

Statisztika

Üdvözöllek, Vendég · RSS 2017.November.18, 23:57

[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 3123»
Fórum » Test category » Fórum » Beszámolók (Tapasztalatok leírása a kipróbált módszerekről)
Beszámolók
drudiDátum: Hétfő, 2010.Május.17, 22:24 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 15
Hírnév: 0
Helyzet: Offline
Ebben a topicban szívesen várom a honlapomon is leírt módszerek alkalmazásával elért eredményekről a beszámolókat. Akiknek egyéb ötleteik, módszereik is vannak, melyek esetleg kimaradtak az Én felsorolásomból, azokat is szívesen fogadnám, amennyiben megfontolandó a módszer, akkor a honlapon is kiegészítem a felsorolásomat.

VendégDátum: Péntek, 2010.Szeptember.17, 14:15 | Üzenet # 2
Csoport: Vendégek

Los Angelesbe utazok, 15 órás repülőút előtt állok wacko A tapasztalataimat szívesen megírom, ha visszajöttem. Lesz időm próbálkozni happy

VendégDátum: Szerda, 2010.Szeptember.29, 23:43 | Üzenet # 3

Köszönjük szépen, reméljük valóban megosztod a tapasztaltakat! Persze remélem, hogy kellemes volt az utazás és sikerült megúszni a hallási gondokat! Én továbbra is kerülöm a repülést, biztos, ami biztos :). Így nyáron is egy jó 20órás buszos útra kellett mennünk nyaralni.

drudiDátum: Szerda, 2010.Szeptember.29, 23:54 | Üzenet # 4
Közlegény
Remélem hamarosan jelentkezel és beszámolsz az útról!

VendégDátum: Hétfő, 2010.December.13, 09:45 | Üzenet # 5

Én egyszer lufthansaval jöttem Münchenből Budapestre(csak egy óra) és akkor cukorkával próbálkoztam. Hiába próbáltam sokat nyelni nem nagyon segített, az út felénél már annyira elviselhetetlen volt a fájdalom, hogy szóltam az egyik stewardessnek. Nekem nem adott ilyen nagyon spéci cuccot ami a cikkben van, csak két ampulla orrcseppet meg kaptam soron kívül egy pohár vizet amit nem vettek tőlem vissza landolásig, hogy tudjak folyamatosan nyelni. E víz meg az orrcsepp sokat segített, de azért nem mulasztotta el a fájdalmat teljesen.

December végén 2 és fél órás repülőútra készülök Finnországba wizzair-el. Fapadoson nem tudom mennyire vannak felkészülve ilyen esetekre. Minden esetre sztem a 10kg-os kézipoggyászom tele pakolom gumicukorral meg rágóval(nekem a cukorkában már nincs bizalmam). Orrsprayt is szeretnék vinni. Azt nem tudja valaki, hogy azt csak úgy fel lehet vinni a gépre, vagy kell hozzá valami orvosi papír vagy mittom én mi???

drudiDátum: Hétfő, 2010.December.20, 21:30 | Üzenet # 6
Közlegény
Szia! Háááát nem tudom, ez a gumicukorka, rágó verzió is szerintem csak a gyenge panaszokra jó, mint például Nekem is egy buszos útra a hegyekben. Repülőn nekem az semmit nem ér. Amit tuti kell használni az az orrspray és mikor indulsz azonnal használni, illetve landolás kezdete előtt néhány perccel. Szerintem orrsprayt minden további nélkül fel lehet vinni. A legtutibb megoldás viszont a EarPlane füldugó lehet. Állítólag már legtöbb repülőtéren lehet beszerezni valami gyógyszertárban. Tudja valaki, hogy nálunk is lehet e már beszerezni?

VendégDátum: Szerda, 2010.December.22, 22:58 | Üzenet # 7

Még valami erős fájdalom csillapítót is betolok a biztonság kedvéért. Megnézem majd hátha látok valahol ferihegyen, de hát persze mért lehetne kapni mon. Valami fórum topicban láttam, hogy finno-ba viszont lehet kapni ami azért jó mert pont oda megyek, szóval legalább a visszaúton kipróbálhatom. Ja és azon a fórumon azt is írták, hogy hatásos.

drudiDátum: Péntek, 2010.December.24, 22:11 | Üzenet # 8
Közlegény
Azért ha itthon is sikerülne Ferihegyen valahol szerezni füldugót, azt írd már meg mindenképp! Én csak angol nyelvű oldalakon láttam és fórumokat olvastam erről a dugóról, de tényleg nagyon jónak írják. Elvégre a vadászpilótáknak fejlesztették ki és ők is tesztelték tongue , csak jó lehet! Jó utat kívánok!

VendégDátum: Vasárnap, 2010.December.26, 01:08 | Üzenet # 9

finnországban tényleg van füldugó a reptereken, még a kisebbeken is láttam, 5euró.
nekem a gumicukor bejött, pedig elviselhetetlen fájdalom szokott lenni a fülemben végig, nem is szoktam hallani,
kellemes időtöltést finnországhoz, énis oda készülök két hónap múlva:)

VendégDátum: Kedd, 2011.Január.25, 09:11 | Üzenet # 10

Jo hir: kinn vagyok Finnorszagban, ami ugye azt is jelenti, hogy tuleltem az utazast.Mar akartam elobb is irni csak elegge elfoglalt vagyok.
Mindent megtettem a fajdalom megelozesenek erdekeben es sikerult abszolut fajdalommentesen megtennem a 2 oras utat. Meg a repteren betoltam egy marha eros fajdalomcsillapitot, ugyhogy nem tudom hogy annelkul lett e volna barmi fajdalmam. Orrspraybol veny nelkul kaphatot vettem, amiben sima sos viz van es az atmos mindent amit kel, kb 20 percenkent hasznaltam es igy nem dugult be soha az orrom.
A rago es a gumicukor is hatasosnak tunt. Annyiban elonyosebb a gumicukor szerintem, hogy attol nem lesz ehes az ember.
Ezenkivul szinte folyamat eloredoltem es befogott orral fujtam ki a levegot ha ugyereztem, hogy kezd dugulni a fulem.

Szoval fajdalommentesen megusztam az utat, de azert szerintem el lehet kepzelni, hogy nem gyengen leizzadtam, mivel 2 oran keresztul csinaltam ezt a ragozas+orrsprayzes+orrbefogas kombinacios gyakorlatot.
Tegnap egy patika mellett mentem el es azt hallottam, hogy itt minden gyogyszertarban lehet kapni repulesre kifejlesztett fuldugot, szoval gondoltam megnezem, igaz -e. Bementem es nana, hogy volt. Azert az szep, hogy Mon nem lehet kapni, Finnoba meg egy kisvarosi gyogyszertarban is van. A lenyeg: gyerek es felnott meret is van es 10 euroba kerul. Ha minden igaz tavasszal megyek finnobol gorogorszagba es akkor majd kiprobalom. Remelem mukodik, majd irok a tapasztalatokrol, ha nem felejtem el.

drudiDátum: Szerda, 2011.Január.26, 22:47 | Üzenet # 11
Közlegény
Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat!
Csak arra biztatlak, hogy ne felejtsd el azt a beírást, mikor a füldugót is kipróbálod tongue ! Elvileg a leghatásosabb dolognak kellene, hogy legyen. Jó lenne, ha valaki be tudna számolni róla, hogy tényleg hat, mert sajnos a repülős utakat továbbra sem merem választani. Ha működik, akkor viszont beszerzek Én is belőle.

christaDátum: Kedd, 2011.Február.08, 12:36 | Üzenet # 12

Üdv Mindenki!
Én a Budapest-Amszterdam-Havanna útvonalat jártam végig múlthéten és tegnap érkeztem haza. Odafelé semmilyen panaszom nem volt, még csodálkoztam is rajta. De sajnos nem jutott eszembe, hogy mégis utána kéne néznem, hogy milyen praktikákkal előzhetem meg a fülfájást és a füldugulást.
Utolsó nap valami hideget ihattam és a torkom is nagyon megfájdult ettől, ezek mellett rázott a hideg és lázas is voltam, valószínű, hogy napszúrást kaptam, szintén utolsó nap. Az amszterdami leszállásnál kicsit fájt a fülem és bedugult de a reptéren 2 órát vártunk a transzferre, így az ott rendbe is jött. Viszont a Budapestre való megérkezésnél borzalmasan fájt a fülem, és azóta is be van dugulva, így 24órája.
Most várjak, amíg egyszerűen újra visszanyerem a 100%os hallásom, és kidugul a fülem, vagy tudtok erre is valami praktikát?
Köszönöm smile

drudiDátum: Kedd, 2011.Február.08, 22:10 | Üzenet # 13
Közlegény
christa
Hát ez szép hosszú út volt cool ! Sajnos a megfázás és felső légúti betegségek különösen előídézik a fülfájást és eldugulást. Nekem ez a borzalmas fülfájás és halláskieséses teljes elsüketülés viszont ennélkül is megvan. Vannak, akiknek egyszerűen kidurran a dobhártyája és kissé vérzik is a füle. Sajnos ekkor már semmit nem lehet tenni sad . A füldugulás nekem a harmadik napon jön már vissza némi előzetes pattogással kísérve, szóval lassan már Te is kifelé jössz belőle.

heeeeelpDátum: Kedd, 2011.Május.17, 02:14 | Üzenet # 14

1 hete vissza visszatér a bedugulás! :S elmúlik aztan par ora mulva megint :SSS
milehet?

drudiDátum: Kedd, 2011.Május.17, 12:35 | Üzenet # 15
Közlegény
heeeeelp
Erre nem tudok mit mondani. Ilyen még nem volt Velem. Kb 2-3napig nem hallok, fáj a fülem, de egyszercsak recsegések közepette szép lassan kidugul és 1-2napra rá el is múlik minden panaszom. Elképzelhető, hogy valami miatt csak nem tud szabadon átjárni a nyomás. Lehet, hogy volt egy megfázás, középfül gyulladás nemrégen, ami kisebb lerakódást idézhetett elő.

Fórum » Test category » Fórum » Beszámolók (Tapasztalatok leírása a kipróbált módszerekről)
Oldal 1 / 3123»
Keresés:

Copyright MyCorp © 2017